fot.PL
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie przedstawił we wtorek, 3 września pięciu prorektorów w nowej kadencji 2024-2028, którzy będą współdecydować o kierunkach rozwoju uczelni. Nowy rektor UJD prof. dr hab. Janusz Kapuśniak spotkał się z dziennikarzami, aby przedstawić nowe władze uczelni. W tym gronie znaleźli się: prorektor ds. współpracy i umiędzynarodowienia – dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prorektor ds. nauki i badań naukowych – dr hab. Bogusław Przywora, prorektor ds. organizacji i rozwoju – dr hab. Barbara Kowalska, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich – dr hab. Jakub Jakubowski oraz prorektor ds. collegium medicum – dr hab. n. med., dr n. hum. dr h.c. Sławomir Letkiewicz.
W trakcie konferencji prof. Kapuśniak nakreślił wizję rozwoju uniwersytetu. Wielokrotnie zwracał uwagę i podkreślał rolę, jaką w obecnych czasach spełniają media.
- W rozpoczynającej się kadencji stawiam na bliską i opartą na partnerskich relacjach współpracę z mediami – mówi prof. dr hab. Janusz Kapuśniak. – Liczę, że za pośrednictwem dziennikarzy uda się zbudować doskonałe relacje z partnerami z zewnątrz, tak z samorządowcami, przedsiębiorcami, placówkami oświaty, kultury i sportu, jak również potencjalnymi kandydatami na studia i kursy. Proszę dziennikarzy, by informowali o działalności społeczności uniwersyteckiej często, dużo i jak się tylko da w samych superlatywach! Wierzę, że będziecie Państwo również bezpośrednio współpracować z prorektorami i panią kanclerz, zdobywając informacje bezpośrednio od nich.
W dalszej części spotkania rektor poinformował m. in. o licznych nowościach, które pojawiły się w funkcjonowaniu uniwersytetu i będą wpływać na podwyższenie jego jakości pracy i funkcjonowania. Wśród nowych jednostek, które będą realizować zadania znajdzie się m.in. biuro rekrutacji na studia. Wsparcie ma zapewnić pracownikom Uczelni również nowo powołane biuro aplikacji grantowych. Rektor sporo miejsca poświęcił również inwestycjom. Choć realizowanych jest ich wiele (o różnej wartości), to jednak prof. Kapuśniak skupił się na dwóch. Pierwsza z nich to rozpoczęcie rozbiórki wyłączonego z użytkowania budynku po dawnej siedzibie Instytutu Muzyki, który mieści się przy ul. Chłopickiego 3. Na działce ma powstać Centrum Dydaktyczne Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Natomiast kolejna to remont Sali Senatu (w budynku przy ul. Waszyngtona 4/8). Zgodnie z planem gruntownie zmodernizowane pomieszczenie zostanie oddane do użytku w drugiej połowie listopada. Nie zabrakło deklaracji dotyczących pogłębienia współpracy i więzi z absolwentami.
Źródło: UJD |