(min. 5 znaków)
Piłka nożna
Raków wyszarpał zwycięstwo w Gdańsku
SAS 24.08.2024 10:28

Częstochowski Raków rzutem na taśmę pokonał w piątek, 23 sierpnia na wyjeździe 2:1 outsidera PKO BP Ekstraklasy drużynę Lechii Gdańsk.

Już na początku spotkania częstochowianie kilka razy zagrozili bramce Lechii. Aktywny był Patryk Makuch. Drużyna Marka Papszuna skupiła się na intensywnym pressingu, a gospodarze szukali swoich okazji w kontratakach. Wraz z upływem czasu do głosu częściej dochodzili piłkarze z Gdańska. Nic z tego jednak nie wychodziło. Ostatecznie zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej części spotkania stał pod znakiem zmasowanych ataków Lechistów, którzy dopięli swego w 59. minucie. Kacper Trelowski nie zdołał obronić strzału, którego autorem był Rifet Kapić. Po kilku minutach szansę na wyrównanie miał Makuch.

Częstochowianie w dalszym ciągu szukali swoich okazji na wyrównaniu, a Lechia skupiła się na bronieniu wyniku. W końcówce regulaminowego czasu gry Makuch uderzeniem głową pokonał Szymona Weiraucha. W jednej z ostatnich akcji meczu do siatki trafił Jonatan Braut Brunes, dzięki czemu Raków wywiózł trzy punkty z Gdańska.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)

Raków: Trelowski - Tudor, Svarnas, Pestka (22, Rodin) - Jean Carlos, Otieno (84, Drachal) - Berggren, Kochergin - Lamprou (52, Brunes), Amorim (84, Ivi) - Makuch.

Lechia: Weirauch - Wójtowicz, Pllana, Olsson, Conrado (88, Kałahur) - Kapić, Zhelizko, Tsarenko (88, Wendt), Mena, Khlan (81, Piła) - Viunnyk (81, Sezonienko).