(min. 5 znaków)
Lekkoatletyka
Lekkoatletyczny maraton Budowlanych
PP 10.06.2024 09:03

Lekkoatleci Budowlanych startowali w miniony weekend w imprezach mistrzowskich i mityngach ogólnopolskich we Włocławku, Sosnowcu, Krakowie i Piasecznie.

We Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kategoriach U18, U20 i U23. W imprezie wzięło udział ponad 900 uczestników, a wśród nich ponad 20 zawodników CKS Budowlani. Częstochowscy lekkoatleci wywalczyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium w kategorii U23 stanęła Natalia Sówka, która 400 metrów pokonała w 56,50 sek. Brązowy medal w kategorii U18 zdobyła Maja Wawrzyńczak w chodzie sportowym na dystansie 5000 m – 27:29,32 min – rek. życiowy. Również brązowy medal w kategorii U20 przypadł sztafecie kobiet 4 x 100 m w składzie A. Lipska, A. Maligłówka, K. Woś, O. Cyrulińska. Wynik sztafety to 48,37 sek.

Pozostałe wyróżniające wyniki zawodników CKS: 4. miejsce Nadia Mizgała w biegu na 2000 m z przeszkodami – 7:21,09 min.; 4. miejsce Hubert Woźniak - bieg na 2000 m  z przeszkodami – 6:19,09 min – rek życiowy;  6. miejsce Kinga Woś - bieg na 400 m – 59,78 sek., 6. miejsce Maciej Dyja - bieg na 110 m ppł – 14,78 sek.; 7. miejsce Aleksandra Lipska - bieg na 100 m – 12,32 sek. – rek. życiowy; 7. miejsce Piotr Frączyk - bieg na 100 m – 10,92 s – rek. życiowy; 7. miejsce Hanna Bigdowska - bieg na 1500 m – 4:45,46 min.; 7. miejsce Hanna Lubczyńska - chód na 5000 m – 30:15,92 min.; 8. miejsce Michalina Sztuka - skok wzwyż – 140 cm; 8. miejsce sztafeta męska 4 x 100 m – 45,52 sek.; 10. miejsce Blanka Mazur - bieg na 1500 – 5:06,09 min.; 10. miejsce Martyna Porada - rzut oszczepem – 31,06 m – rek. życiowy.

W Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii  U16. Zawodnicy CKS wywalczyli w tej imprezie 8 medali, 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Złoto na dystansie 300 m zdobyła Jessica Rakowska z wynikiem 42,66 sek. Drugi złoty medal był udziałem Weroniki Gołdy w rzucie dyskiem – 33,67 m – rek. życiowy. Po srebrny medal na dystansie 300 m przez płotki pobiegła Emilia Majewska. Jej wynik 46,91 sek, to nowy rekord klubu w tej kategorii wiekowej. Srebro wywalczyła również Hanna Borkowska w biegu na 80 m przez płotki – 12,52 sek. oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m – 51,58 sek. Na trzecim stopniu podium stanęli: Maja Gradoń - bieg na 2000 m – 7:00,67 min, Weronika Mermer - bieg na 600 m – 1:40,59 min – rek życiowy, Dominik Kozieł - skok wzwyż – 160 cm.

Pozostałe wyniki zawodników CKS: 4. miejsce Krzysztof Kapuściński - bieg na 600 m – 1:32,79 min; 7. miejsce Fabian Kregulewski - bieg na 1000 m – 2:55,80 min – rek. życiowy; 14. miejsce Daria Gwiazda - bieg na 300 m – 47,50 sek.; 16. miejsce Gabriela Śleszyńska - skok w dal – 4,21 m; 19. miejsce Zuzanna Tomczyk - skok w dal 3,89 m; 24. miejsce Maja Gomolec - bieg na 600 m – 1:58,20 min; 28. miejsce Zofia Wieczorek - bieg na 300 m – 48,59 sek.; 34. miejsce Antonina Wąsik - bieg na 300 m – 49,86 sek.

W Krakowie odbył się mecz lekkoatletyczny pomiędzy województwami: Małopolska, Śląsk, Podkarpacie, Świętokrzyskie. W imprezie tej w reprezentacji Śląska wystąpiło 3 zawodników CKS: Najlepiej spisał się Filip Labocha, który zwyciężył w pchnięciu kulą, osiągając odległość 15,92 m. Nikola Lewandowska również w pchnięciu kulą zajęła 2. miejsce z wynikiem 11,89 m, a Aleksandra Włodara w rzucie oszczepem była ósma (30,78 m).

W Piasecznie odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, w którym wziął udział Michał Piątek. Zawodnik CKS Budowlani w biegu na 800 m w bardzo silnej obsadzie zajął 8. miejsce z wynikiem 1:51,15 min.

Źródło: CKS Budowlani