Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Żegnaj kolędo na rok!
Ostatni tegoroczny koncert z cyklu „Z kolędą po Częstochowie”, odbył się wczoraj (27 stycznia) w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Na finał przewidziano niespodziankę. Jaką? – Zaskoczeniem dla widzów było to, że tym razem połączyliśmy koncert ze spektaklem, to coś zupełnie nowego – mówi Ada Plaszczyk z OPK „Gaude Mater”.

Widzowie obejrzeli spektakl muzyczny „Opowieść wigilijna” według Karola Dickensa, z polskimi kolędami, w reżyserii Mariana Florka. O oprawę wokalną zadbały Teatr Politechniki Częstochowskiej „Trybik” i Chór Politechniki Częstochowskiej, pod kierunkiem Grzegorza Papalskiego.

Wczorajszy występ zakończył tegoroczny sezon kolędowania z „Gaude Mater”. Wcześniej odbyły się cztery występy, utrzymane w bożonarodzeniowej konwencji. – Tegoroczny cykl udał się wyjątkowo! – cieszy się Ada Plaszczyk i dodaje. – Frekwencja na naszych koncertów pokazała, że takie inicjatywy są potrzebne, dlatego za rok planujemy kolejną odsłonę.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje Gazeta Internetowa wCzestochowie.pl.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl