– Marcin W., działając jako przedstawiciel handlowy jednej z firm, zawierał umowy na dostawy różnego rodzaju towarów z wieloma podmiotami, nie odprowadzał jednak należności, które otrzymywał, swojemu pracodawcy, tylko je przywłaszczał – informuje prokurator Romuald Basiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Jak ustalili śledczy, mężczyzna zdefraudował w ten sposób w okresie od lipca do października 2009 roku ponad 67 tys. zł. Kiedy wiedział, że nie spłaci długu, uciekł do Anglii, kradnąc w dniu wyjazdu paszport swojemu znajomemu.
Za 39-letnim Marcinem W. w 2009 roku rozesłano list gończy. Mężczyzna został zatrzymany w Polsce w styczniu bieżącego roku. Przyznał się do oszustw, zaprzecza jednak, że ukradł paszport. Grozi mu do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie skierowany do częstochowskiego sądu.