Nowe obiekty powstają przy basenie. Gmina Żarki jeszcze w ub. roku podpisała umowę na dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 (Priorytet III „Turystyka”, Działanie 3.2. „Infrastruktura okołoturystyczna”).

Zimą trwało postępowanie przetargowe. W lutym zawarto umowę z wykonawcą, wyłonioną w przetargu firmą BUDREMO-BMK z Koszęcina. – Jak tylko pozwoliły warunki pogodowe, wykonawca rozpoczął prace – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski. – Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i roboty powinny zakończyć się z ostatnim dniem lipca. Wartość zadania to ponad 661 tys. zł, ale tylko 15 procent z tej kwoty gmina wydaje z własnego budżetu. Aż 85 proc. wartości zadania to dofinansowanie unijne.
To jednak koniec dobrych wiadomości. Żarkom nie udało się bowiem – w ramach tego projektu – uzyskać dofinansowania na nieckę basenową. Miejscy urzędnicy rozglądają się za źródłem, z którego będzie można sfinansować kolejne etapy modernizacji samego basenu.