Przy okazji czerwcowego Festiwalu Frytka Off czeka nas wiele atrakcji. Mamy do wyboru niejeden koncert. Gwiazdą na pewno będą zespoły Lao Che, czy Ścianka, ale znajdzie się też gratka dla fanów lokalnych muzyków, ponieważ wystąpią Krzyż Kross i Centrum Strona. Na ulicznej scenie teatralnej wystąpi Teatr Porywaczy Ciał z Poznania. Do wyboru mamy wiele happenningów i pokazów.
Większość atrakcji zaplanowana jest na weekend 10 – 11 czerwca, ale festiwal trwa od 6-go, a w ciągu tygodnia można wziąć udział w interesujących warsztatach.
Intensywnie trenują instruktorzy zajęć tanecznych, graffiti i sztuki cyrkowej. Pod ich okiem, w ramach festiwalu będzie można nauczyć się m.in. tańca breakdance, szczudlarstwa i żonglerki oraz poznać tajniki sztuki ulicy. Jest to okazja, by zdobywać lub szlifować swoje umiejętności, ale także, by zaprezentować je szerokiej publiczności, a może nawet zdobyć specjalny urzędowy certyfikat.
– Porwiemy wszystkich do zabawy w teatr, do przygotowania wielkiego show. Teatr Porywacze Ciał już przygotowuje się do warsztatów aktorskich – zachęcają organizatorzy. Podczas tych zajęć odbędą się psychofizyczne ćwiczenia ekspresji ciała, emisji głosu oraz praca nad scenariuszem finałowego powarsztatowego spektaklu.
Przez miasto przemaszeruje energetyczna i barwna parada. Wezmą w niej udział również uczestnicy warsztatów cyrkowych. Na zajęciach nauczą się żonglerki piłkami i maczugami, albo utrzymywania równowagi na szczudłach albo monocyklu.
Tematem warsztatów graffiti będzie „Człowiek w komunikacji społecznej”. Zainteresowani szeroko rozumianą sztuką ulicy będą mieli okazję zapoznać się z techniką szablonu, którą przedstawią chłopaki z Monstfura, przy gościnnym udziale Simpsona.
Arek „Snake” Skuza poprowadzi warsztaty breakdance i pokaże nam jak tańczy się indian step, salsa step, sixstep, cc’s, baby freez, shoulder freez, back spin, czy turtle.
Wszystkich, dla których nazwy te brzmią obco zapraszamy do namiotów warsztatowych na terenie Konduktorowni.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona, a chęć uczestnictwa trzeba zgłosić do końca maja. Szczegółowe informacje dotyczące zajęć (warunki uczestnictwa, program, kadra trenerska, etc.) można znaleźć na stronie internetowej Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka Off: www.frytkaoff.pl.