Tym razem turyści wyruszą w teren 14 kwietnia. Zainteresowani dobrą zabawą i poznaniem terenu wezmą udział w imprezie, która odbędzie się na terenie Siedlca koła Janowa.
– Bazą terenową będą autokary, ustawione na starcie i mecie przy drodze Siedlec-Pabianice – mówi Lech Tota, prezes Regionalnego Oddziału PTTK. – Start zaplanowano na tzw. „rondzie”, a metę przy Drodze Klonów. Turyści z dalszych części Polski mogą skorzystać z noclegu w schronisku w Siedlcu. Powinni jednak wcześniej uzgodnić to z jego kierownictwem.
Otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 9, a jej zakończenia można spodziewać się ok. godz. 13.45. W klasyfikacji drużynowej w imprezie mogą uczestniczyć zespoły z kół PTSM w szkołach podstawowych i gimnazjach. Poza tym zestawieniem do zabawy zaproszone są grupy i turyści z innych środowisk. Na starcie imprezy każdy uczestnik powinien mieć przy sobie busolę, ochronną folię na mapę, długopis oraz ubiór dostosowany do pogody.
Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane są do 11 kwietnia (środa). Zainteresowani powinni zgłaszać się do biura Oddziału PTSM, które mieści się przy ul. Krakowskiej 29 w Częstochowie (czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-13, tel. 34 324 45 95).