Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Włókniarz powalczy o ekstraligę
Już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia Włókniarz rozpocznie batalię o ekstraligę. Do meczu o 7. miejsce częstochowianie przystąpią w optymalnym składzie, ale w eksperymentalnym zestawieniu par. Jarosław Dymek, menedżer Włókniarza, zdecydował się rozdzielić braci Łagutów.

– To ciekawe, ale dość ryzykowne posunięcie – przyznaje Marian Maślanka, prezes Włókniarza.
Dotąd Grigorij i Artiom Łaguta jeździli w jednej parze i bywało, że przywozili podwójne zwycięstwa. Dla przykładu, w jednym z biegów w meczu z Marmą Rzeszów pokonali podwójnie samego Jasona Crumpa. Teraz starszy z braci Łagutów pojedzie w parze z Rafałem Szombierskim, a Artiom – z Peterem Karlssonem.
– Para Karlsson-Szombierski zawodziła w poprzednich spotkaniach. Być może to, że zostaną rozdzieleni, ożywi ich trochę i pojadą na miarę swoich możliwości – uważa Maślanka.
Faktycznie, Rafał Szombierski i Peter Karlsson spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. – Peter cały czas się stara i robi wszystko, żeby było lepiej – twierdzi Maślanka. – Jutro odbiera silniki w Szwecji. W sobotę wspólnie z Danielem Nermarkiem będzie trenował na torze w Częstochowie.

Jutro 19 sierpnia odbędą się pierwsze treningi przed niedzielnym meczem. Na torze w Częstochowie pojawią się bracia Łagutowie, Rafał Szombierski i juniorzy Włókniarza. – W Częstochowie będzie trenować też Grzegorz Zengota z Zielonej Góry. Chcemy także ściągnąć na trening kolejnego klasowego zawodnika – informuje Maślanka. – Chodzi o to, żeby Rafał Szombierski jak najlepiej przygotował się do spotkania z Tarnowem.

Niedzielny mecz Włókniarza z Tauronem Azoty Tarnów będzie komentował znany dziennikarz sportowy Tomasz Lorek. Początek meczu o godz. 17.30.

Zgłoszone zestawienia

Tauron Azoty Tarnów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Martin Vaculik
3. Sebastian Ułamek
4. Bjarne Pedersen
5. Fredrik Lindgren
6. Tadeusz Kostro

Włókniarz Częstochowa:
9. Artiom Łaguta
10. Peter Karlsson
11. Grigorij Łaguta
12. Rafał Szombierski
13. Daniel Nermark
14. Artur Czaja

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl