Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Ulica Kraszewskiego pozostanie przejezdną tylko dla mieszkańców
Drogowcy nie otworzą ul. Kraszewskiego dla normalnego ruchu. Tego domagali się pracownicy firmy Gomm, skracający sobie tamtędy dojazd do pracy.

– To bardzo wąska droga – mówi Marek Lewandowski, szef inżynierii ruchu w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu w Częstochowie. – Wprowadziliśmy to ograniczanie z uwagi na prośby mieszkańców, którzy skarżyli się na uciążliwości, związane z ruchem pojazdów. Dojazd do zakładu pracy nie powinien przebiegać przez osiedle domów jednorodzinnych. Tym bardziej, że pracownicy Gommy mają alternatywny dojazd od ul. Pascala. Tylko na jedną zmianę dojeżdża do tego zakładu 180 samochodów. To naprawdę może być uciążliwe dla mieszkańców.  

Na ul. Kraszewskiego od marca ubiegłego roku obowiązuje zakaz ruchu, który nie dotyczy jedynie mieszkańców. Pracownicy położonej w pobliżu Gommy apelowali do MZDiT o udostępnienie ulicy dla normalnego ruchu. Wcześniej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl