Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Skrzyżowanie przy kwadratach zamknięte, ale da się przeżyć
0 komentarze 66 views

Skrzyżowanie przy kwadratach zamknięte, ale da się przeżyć

Pierwszy dzień wyłączenia z ruchu jednego z najważniejszych skrzyżowań w Częstochowie - Alej NMP z alejami Kościuszki i Wolności - za nami. Łatwo nie jest, ale nie ma też tragedii komunikacyjnej. Zdaniem policji przywykliśmy już do różnego rodzaju utrudnień.

– Nie mamy jakiejś szczególnej ilości sygnałów o utrudnieniach – mówi oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w  Częstochowie. – Mieszkańcy naszego miasta przyzwyczaili się już do różnorakich zmian w organizacji ruchu, związanych z inwestycjami, rozumieją też, że zaplanowane prace trzeba wykonać.

Oczywiście nie oznacza to, że uciążliwości nie ma. Ponieważ skrzyżowanie przy kwadratach jest zupełnie zamknięte dla ruchu i nie przejeżdżają przez nie nawet autobusy, pasażerowie zmuszeni są do przesiadania się poprzez dworzec PKP. Mimo informacji o tym, część z chcących korzystać z komunikacji publicznej odwiedzała wczoraj nieczynne przystanki. Przez zamknięcie skrzyżowania również kierowcom jeździ się trudniej po ulicach centrum. 

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl