22-letni mężczyzna 14 sierpnia po godzinie 2 rano zajął się dewastowaniem sygnalizatorów świetlnych, umieszczonych w tym miejscu w związku z budową nowej linii tramwajowej. Chuligan z pomocą swoich kolegów wyrywał i wybijał lampy w urządzeniach, w konsekwencji czego większość z nich została poważnie uszkodzona.
Około godziny 2.10 anonimowy rozmówca telefonicznie poinformował o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze z Komisariatu VI Policji szybko zatrzymali chuligana. Jak się okazało, był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dochodzenie wykazało, że wraz z dwoma innymi wandalami zdewastował co najmniej osiem sygnalizatorów świetlnych.
Aktualnie policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Trwa także ustalanie tożsamości pozostałych uczestników „zabawy”. Za zniszczenie mienia grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.
64