W tym roku była szczególna okazja do spotkania się poetów z całej Polski. Janowski Klub Literacki obchodził 10-lecie działalności.
– Z tej okazji członkowie Klubu wydali aż dwie książki, które wzbogacają półkę pozycji dotyczących naszego terenu – tłumaczy Ireneusz Bartkowiak z wydziału promocji gminy Janów. – Pierwsza z nich nosi tytuł „Ku źródłom słowa”. Znajdują się w niej wiersze poetów i sympatyków Janowskiego Klubu Literackiego. Druga książka to od lat oczekiwana pozycja„Złotopotockie impresje”. Składają się na nią wiersze i legendy o Złotym Potoku.
Warto podkreślić, że aż przez 10 lat zbierano i gromadzono wiersze o złotopotockiej krainie i wreszcie spełniło się marzenie o wydaniu ksiażki. Członkowie Klubu zaznaczają, że wydanie książek nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Janowski Klub Literacki dziękuje: Marii i Kazimierzowi Boguniom, Marcinowi Dewódzkiemu, Ewie i Marianowi Kępom, Sławomirowi Krzyształowskiemu, Małgorzacie i Januszowi Łuczkiewiczom, Maryli Nowak, Danucie Panek, Annie i Bogumiłowi Pacom, Małgorzacie i Markowi Sobieskim, Marii i Andrzejowi Wińskim, oraz zmarłemu Marianowi Grzance. Jak twierdzą urzędnicy, dzięki sponsorom poezja w gminie zakwitła raz jeszcze i po raz kolejny uwieczniono w literaturze „Złotą Krainę Pstrąga”.