– Zabrano nam nasze lokum i przeniesiono do lokalu przy al. Pokoju 14. Tam niestety zastaliśmy warunki, które nie nadają się do mieszkania ani pracy… – żali się Magdalena Turek, dyrektorka Ośrodka Wsparcia dla Osób z Chorobą Alzheimera.
Aby uratować sytuację chorych, postanowiono zorganizować wielki koncert charytatywny na ich rzecz. Jak wypadł? – Wspaniale, aż łezka mi się w oku kręci. Przyszło mnóstwo osób, również niepełnosprawnych. Artyści z Piwnicy pod Baranami zachwycili swoim występem. Sama oglądałam ich z przyjemnością, bo nigdy nie miałam okazji być w Krakowie – cieszy się dyrektorka.
Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na prace remontowe ośrodka. W pierwszej kolejności należy wymienić okna. Budynek wymaga jednak wielu innych zabiegów.
Jaką kwotę udało się zebrać podczas imprezy? – Póki co – nie wiem, przeliczymy pieniądze i dokładną kwotę poznamy w przyszły wtorek – dodaje Turek.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ośrodek zostanie uruchomiony już w lipcu.