Zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa, mimo że w tym sezonie wystąpiły już w kilku towarzyskich meczach, to rywalizację o Mistrzostwo Polski rozpoczną dopiero w łódzkim Grand Prix. Nasze rugbistki trafiły do grupy A, gdzie zmierza się z dobrze znanymi Frogs&Co Warszawa, gospodarzami turnieju Atomówkami BBRC Łódź oraz z jednymi z faworytek Ladies Lechia Gdańsk. Jak widać grupa jest dość mocna, lecz przy pełnej mobilizacji i ofiarnej grze częstochowianki stać na walkę o punkty.
W porównaniu z poprzednim sezonem zdecydowanie lepiej powinny pokazać się na boisku dziewczyny, które w RCC trenują dopiero od roku. Angelika Folholc i Maria Gęga już na szkoleniu w Piotrowicach Nyskich pokazały, że sprawne konstruowanie akcji nie jest im obce. Nie wolno także zapominać o szybkiej skrzydłowej Sylwie Gołdzie. Sylwia w rozegranym tydzień temu turnieju na Ukrainie reprezentując barwy narodowe została uznana za najlepsza zawodniczkę reprezentacji Polski.
– Jesteśmy w pełni skoncentrowane przed najbliższym turniejem. Mocno wierzę w to, że stawimy zacięty opór i przy odrobinie szczęścia pokusimy się o niejedną wygraną – twierdzi kapitan Rugby Clubu Częstochowa Katarzyna Sterna, która po miesięcznej przerwie powróciła do gry.