Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Mundurowi w lublinieckich szkołach
0 komentarze 64 views

Mundurowi w lublinieckich szkołach

Co zrobić w sytuacji, gdy dokucza mi kolega ze szkoły? jak zachować się w przypadku agresji ze strony innych uczniów? Jak zareagować na obraźliwe sms-y lub propozycje zapalenia papierosa lub picia alkoholu? Na te i wiele innych pytań odpowiadały wczoraj (27 lutego) policjantki podczas spotkania z młodzieżą dwóch lublinieckich szkół. 

Policjantki zajmujące się problematyką nieletnich w lublinieckiej komendzie przeprowadziły dziś prelekcje w Zespole Szkół Specjalnych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. W Zespole Szkół Specjalnych policjantki przedstawiły najmłodszym zagadnienia, dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki omówiły więc podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady, jakich winno przestrzegać się w kontaktach z nieznanymi osobami, oraz wyjaśniły, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, np. w razie kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. 

Głównym tematem spotkań z młodzieżą w wieku powyżej 13 lat była odpowiedzialność prawna nieletnich. W ramach przeprowadzonej pogadanki funkcjonariuszki omówiły najczęściej występujące na terenie szkoły zachowania, które wypełniają znamiona określonych przepisów karnych. Policjantki mówiły także o konsekwencjach, z jakimi mogą liczyć się nieletni sprawcy takich czynów. Jak zawsze, na zakończenie pogadanki stróże prawa odpowiadali na zadawane pytania i wyjaśniali ewentualne wątpliwości.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl