Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Młode częstochowianki piszą „Listy dla Ziemi”
0 komentarze 56 views

Młode częstochowianki piszą „Listy dla Ziemi”

Dwie częstochowianki znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu „Listy dla Ziemi”.

Agata Rydz ze Szkoły Podstawowej nr 31 oraz Matylda Krawczyńska z Miejskiego Przedszkola nr 12 są już w grupie wyłonionej z ponad 3 tys. nadesłanych prac.

Akcja „Listy dla Ziemi” polega na pisaniu przez dzieci i młodzież listów na papierze z makulatury, w których namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W tym roku głównym tematem listów jest gospodarka odpadami i recykling.

Pisanie poprzedzono lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów, dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i wspólnie z nimi realizują zadeklarowane działania.

Na listy m.in. uczestniczek z Częstochowy można głosować na jednym z portali społecznościowych pod adresem www.facebook.com/listydlaziemi. Jedna osoba na jeden list może oddawać głosy co 24 godziny.

Więcej informacji na stronie: http://listydlaziemi.pl.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl