Ostatni koncert Kazika Staszewskiego i jego ekipy odbył się w hali Polonia w październiku 2003 roku. Teraz 28 października (niedziela) o godz. 20 Kult wystąpi w Klubie Muzycznym „Stacherczak” (al. Kościuszki 1).
Kult powstał w1982 roku z inicjatywy Kazika Staszewskiego oraz Piotra Wieteska (obecnie menadżer zespołu). W 1987 roku ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany „Kult”. Zespół do dnia dzisiejszego wydał w sumie 15 płyt. Ostatni krążek, zatytułowany „Hurra!”, ukazał się w 2009 roku. Obecnie poza Staszewskim ekipę Kultu tworzą: Piotr Morawiec (gitary), Ireneusz „Jeżyk” Wereński (bas), Janusz Grudziński (klawisze, gitara), Jarosław Ważny (puzon), Tomasz Glazik (saksofon tenorowy), Tomasz Goehs (perkusja) oraz Wojciech Jabłoński (gitara).
Bilety na częstochowski koncert sprzedały się jak świeże bułeczki. Pomimo tego, że Klub Zero informował o możliwości zakupu wejściówek w dniu koncertu (w cenie 70 zł) to prawdopodobnie będzie to niewykonalne. Miejmy nadzieje, że w przyszłości uda się zorganizować koncert Kultu na większej przestrzeni.