Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Już wiadomo, że cztery osoby zginęły przez zaczadzenie
Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok czterech osób, które zginęły podczas pożaru 17 listopada  na poddaszu kamienicy o numerze 36 w Alejach NMP w Częstochowie. Przyczyną śmierci było zaczadzenie.

– Czekamy jeszcze na wyniki badań hemoglobiny ofiar, najprawdopodobniej jednak śmierć nastąpiła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Do tego doszło działanie termiczne ognia – mówi prokurator Romuald Basiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Śledczy badali również, czy ktoś mógł np. spowodować śmierć jednej z ofiar, a później podłożyć ogień, aby zatrzeć ślady. Nie znaleziono na to jednak dowodów.
 
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 17 listopada w jednej z kamienic w bramie w Alejach NMP (w pobliżu Banku Śląskiego). Zginęli 60-letni mężczyzna, jego 35-letni syn oraz kobiety w wieku 40 i 78 lat. Więcej na temat tego zdarzenia pisaliśmy tutaj.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl