Grający mieszankę rocka, reggae i bluesa – Indios Bravos wystąpili w częstochowskim Teatrze from Poland. Grupa, której założycielem jest znany z zespołu Hey Piotr Banach, działa na rynku muzycznym już ponad szesnaście lat.
– Indios Bravos to nie tylko nazwa zespołu, ale przede wszystkim idea. Tym terminem określano północnoamerykańskich Indian, sprzeciwiających się narzucanej im obcej kulturze. Zamiast tego, woleli żyć po swojemu. Przenosząc tę postawę do dzisiejszego świata, chcielibyśmy promować ideę własnej drogi życiowej – mówi Banach.
Tę właśnie ideę słychać w każdym utworze Indiosów. Kapitalne teksty, świetne aranżacje i cała sala wypełniona po brzegi poruszającymi się w rytm muzyki ludźmi – tak właśnie wyglądał wczorajszy koncert w Teatrze from Poland. Oczywiście nie zabrakło tak znanych utworów, jak: „Tak to tak” z płyty Mental Revolution czy „Zabiorę Cię”, „Here where I am” i „Innego punktu widzenia”.
Obecnie Indios Bravos w składzie: Piotr Gutkowski, Piotr Banach, Krzysztof Sak, Ryszard
Łabul, Lech Grochala pracują nad materiałem na nową płytę i przygotowują kolejną edycję
Indios Bravos Music Meeting. Ta ostatnia impreza jest dość nietypowa – oto zespół, który pierwszą oficjalną płytę wydał zaledwie osiem lat temu, robi swój własny muzyczny festiwal. Co ciekawe – w mieście, z którym teoretycznie nie ma wiele wspólnego. Dwa filary Indios Bravos pochodzą nie z Poznania, lecz Szczecina (Piotr Banach) i Katowic (Piotr „Gutek” Gutkowski).