– Wszystko będzie zależeć od tego, jaki skład wystawi Polonia, czy pojedzie ponownie bez Hancocka i Łoktajewa. Bez względu na to, łatwo nikt nie da nam punktów. Jedziemy jak do każdego innego rywala – twierdzi Jarosław Dymek, menadżer Włókniarza.
Wygląda na to, że z uwagi na brak szans na utrzymanie w ekstralidze żużlowej i trudną sytuację finansową Polonia wystąpi ponownie bez Amerykanina Grega Hancocka i ukraińskiego żużlowca Aleksandra Łoktajewa. To oznacza, że faworytem tego meczu będzie Włókniarz, który pokonał rywali w Częstochowie zaledwie 47:42.
Pojedynek w Bydgoszczy będzie miał szczególny charakter dla Emila Sajftudinowa, który przez kilka sezon jeździł dla Polonii. – Dla mnie to mecz jak każdy inny, choć miło będzie się spotkać z kolegami z bydgoskiej drużyny i zaprezentować się przed bydgoską publicznością – przyznaje Emil. – Bardzo lubię ścigać się na tym torze. W Bydgoszczy mam mieszkanie, warsztat oraz wielu przyjaciół, więc w niedzielę będę się czuł jak w domu.
Początek meczu o godz. 16.
Zgłoszone zestawienia
Dospel CKM Włókniarz Częstochowa: 1. Grigorij Łaguta, 2. Rafał Szombierski, 3. Rune Holta, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Artur Czaja
składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: 9. Krzysztof Buczkowski, 10. Bartosz Bietracki, 11. Robert Kościecha, 12. Mateusz Szczepaniak, 13. Hans Andersen, 14. Szymon Woźniak