Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Dospel Włókniarz pokonał Polonię przy dopingu kilkunastotysięcznej publiczności (wideo)
0 komentarze 83 views

Dospel Włókniarz pokonał Polonię przy dopingu kilkunastotysięcznej publiczności (wideo)

Ponad 16 tys. kibiców wypełniło dziś (29 kwietnia) stadion przy ul. Olsztyńskiej, aby dopingować Dospel Włókniarz. Pierwszy mecz sezonu 2012 w Częstochowie przyniósł wiele emocji. "Lwy" pokonały Polonię 50:40. - Wyczytałem na bandzie, że publiczność to ósmy zawodnik i tak było. Oby kibice przybywali tak licznie na każdy nasz mecz w Częstochowie. To na pewno nas uskrzydli - mówi Grzegorz Zengota, żużlowiec Dospelu Włókniarz. 

Po dwóch niezbyt wysokich wyjazdowych porażkach z Unią Leszno i Azotami Tauron Tarnów częstochowscy kibice z niecierpliwością czekali na pierwsze punkty Dospelu Włókniarz w lidze. Nikt nie dopuszczał myśli, że częstochowianie  mogą przegrać na własnym torze. Wygrali, choć nie wszystko zagrało tak, jak powinno. 

W ubiegłym sezonie rzadko zdarzało się, że nasza drużyna wygrywała biegi juniorskie. Tym razem Artur Czaja i Hubert Łęgowik prowadzili 5:1. Na drugim łuku Mikołaj Curyło wyprzedził Łęgowika i próbował atakować zawodnika z Psar, ale bezskutecznie.

W trzeciej gonitwie Dospel Włókniarz wrzucił szósty bieg. Emila Sayfutdinova minął po zewnętrznej na drugiej prostej Grigorij Łaguta. W lukę wszedł  Mirosław Jabłoński
i częstochowianie dowieźli do mety pięć punktów. Najlepsza para „lwów” wygrała podwójnie także piątą gonitwę. Tylko przez moment prowadził Tomasz Gapiński. Najpierw wyprzedził go Jabłoński, a potem Łaguta.

Goście odpowiedzieli w szóstym wyścigu. Na ostatnich metrach Daniela Nermarka wyprzedził Sayfutdinov i bydgoszczanie wygrali 5:1.

W  następnym biegu Chris Harris prowadził, ale zdefektował mu motocykl. Powtórzyło się to w 9. gonitwie i sztab szkoleniowy Dospelu Włókniarz w miejsce Anglika puścił w dziesiątym wyścigu Czaję.

– Harris jest nieogarnięty. Powiedziałem mu, aby zrobił coś ze swoim sprzętem. Wyskakiwał mu kabel z cewki i automatycznie hamował jego motocykl. To prosty błąd jego teamu, czy mechanika. 
Z tym co prezentuje pójdzie na koniec kolejki i następny wejdzie do składu – zapowiada Janusz Stachyra, trener Dospelu Włókniarz. – Mamy Drymla i Szombierskiego. Opcja jakaś jest. 

Przed 11. biegiem częstochowianie prowadzili różnicą 10 punktów (35:25). Kapitalnie ze startu wyszedł Nermark i dowiózł remis. W dwunastym wyścigu taśmy dotknął Grigorij Łaguta. Zgodnie z regulaminem w jego miejsce pojechał Czaja. Częstochowianie przegrali 12. gonitwę 2:4. Następny bieg wygrali 4:2. Jabłoński do końca skutecznie bronił się przed atakami Krzysztofa Buczkowskiego. 

Przed biegami nominowanymi Włókniarz był już pewny pierwszego zwycięstwa w tym sezonie na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. Emocje się jednak nie skończyły. 

W 14. wyścigu Jabłoński i Zengota wyszli na podwójne prowadzenie. Sajfutdinov wyprzedził najpierw Zengotę, a potem na czwartym okrążeniu minął Jabłońskiego. Na ostatnich metrach 15. biegu o błysk szprychy lepszy od Grigorija Łaguty okazał się Buczkowski. 

– Dla Krzyśka Buczkowskiego nie było straconych pozycji w tym meczu. Reszta drużyny nie pojechała na swoim poziomie. Przegraliśmy to spotkanie, bo w składzie miałem dużo dziur. Czasami rezerwy nie przynosiły efektów – twierdzi Jacek Woźniak, trener Polonii Bydgoszcz. 

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa – Polonia Bydgoszcz 50:40 

Polonia Bydgoszcz: 1. Tomasz Gapiński – 7 (2,1,1,3,0), 2. Robert Kościecha – 1 (1*,0,0,),
3. Emil Sajfutdinow – 8 (1,2*,1,1*,3), 4. Artiom Łaguta – 4 (0,-,2,2,0,0), 5. Krzysztof Buczkowski – 16 (3,3,3,2,2,3), 6. Szymon Woźniak – 2 (t,1,1), 7. Mikołaj Curyło – 2 (2,0,0)

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa: 9. Grzegorz Zengota – 10 (3,2,3,1,1*), 10. Chris Harris – 0 (0,d,d,-), 11. Grigorij Łaguta – 11 (3,3,3,t,2), 12. Mirosław Jabłoński – 10 (2*,2*,1,3,2),  13. Daniel Nermark 10 (2,1,3,3,1*), 14. Hubert Łęgowik – 1 (1,0,0), 15. Artur Czaja – 8  (3,1*,2*,0,2)

Bieg po biegu: 
1. Czaja, Curyło, Łęgowik, Woźniak (t) 4:2
2. Zengota, Gapiński, Kościecha, Harris 3:3 (7:5)
3. G. Łaguta, Jabłoński, Sajfutdinow, A. Łaguta 5:1 (12:6)
4. Buczkowski, Nermark, Czaja, Curyło 3:3 (15:9)
5. G. Łaguta, Jabłoński, Gapiński, Kościecha 5:1 (20:10)
6. Buczkowski, Sajfutdinow, Nermark, Łęgowik 1:5 (21:15)
7. Buczkowski, Zengota, Woźniak, Harris (d2) 2:4 (23:19)
8. Nermark, Czaja, Gapiński, Kościecha 5:1 (28:20)
9. Zengota, A. Łaguta, Sajfutdinow, Harris (d1) 3:3 (31:23)
10. G. Łaguta, Buczkowski, Jabłoński, Curyło 4:2 (35:25)
11. Nermark, A. Łaguta, Sajfutdinow, Czaja 3:3 (38:28)
12. Gapiński, Czaja, Woźniak, Łęgowik, G. Łaguta (t) 2:4 (40:32)
13. Jabłoński, Buczkowski, Zengota, A. Łaguta 4:2 (44:34)
14. Sajfutdinow, Jabłoński, Zengota, A. Łaguta 3:3 (47:37)
15. Buczkowski, G. Łaguta, Nermark, Gapiński 3:3 (50:40)

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl