Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Debiut Obońskiej w Pucharze Europy
0 komentarze 65 views

Debiut Obońskiej w Pucharze Europy

Aleksandra Obońska, szpadzistka WLKS-u Kmicic Częstochowa, zadebiutowała w kategorii kadetek w międzynarodowych zawodach szermierczych. Częstochowianka wzięła udział w Pucharze Europy w Bratysławie.

W zawodach wystartowały 174 zawodniczki z całego świata. Obońska nie wypadła najlepiej, bo odpadła już w fazie eliminacyjnej. Pokonała Włoszkę i przegrała z Rosjanką, Węgierką oraz Francuzką.

– Ola byla najmłodsza wśród startujących. Poza tym to był jej pierwszy występ w międzynarodowych zawodach – mówi Andrzej Zaguła, trener WLKS-u Kmicic. – Była sparaliżowana. Miała też problemy ze sprzętem.

Częstochowska szpadzistka nie miała specjalnego stroju na Puchar Europy. – Na szczęście, strój pożyczyła jej zawodniczka z Pałacu Katowice. Taki mundurek kosztuje 2 tys. zł. Naszego klubu nie było na to stać – przyznaje Zaguła.

Obońską czeka teraz udział w zgrupowaniu kadry województwa śląskiego juniorek młodszych w Istebnej. W lutym szpadzistka wystąpi w mistrzostwach Polski juniorów w Szczecinie.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl