Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. – Do Częstochowy z Ukrainy przyjechało dwóch mistrzów Europy w kategorii kadetów oraz jeden junior. Z Niemiec, a konkretniej z Saksonii przyjechało dwóch mistrzów Europy juniorów – mówił prezes KS „START” Tadeusz Skwara.
W sobotę przez cały dzień zawodnicy zmagali się w eliminacjach. W niedzielę rozegrano finały. Rywalizacja mogła podobać się kibicom. Zawodnicy naprawdę przykładali się do pojedynków i zdarzyło się dość sporo walk zakończonych przed czasem.
W walkach finałowych w kategorii kadetów w wadze 48 kg Dawid Xacatryan z Halle Niemcy zwyciężył jednogłośnie na punkty z Konradem Figurą z Czarni-Góral Żywiec. W kategorii wagowej 52 kg zwyciężył Daniel Szczepaniak z JKB Jaworzno pokonując Markiyana Tracha z Lwowa (Ukraina). W kategorii 54 kg goście z Ukrainy byli lepsi. Wygrał Andriy Antonyak pokonując Mateusza Mordaka ze Startu Starachowice. W finale A 57 kg zwyciężył Daniel Balcerzak z MOSM Tychy pokonując Apti Sulimanova z Niemiec. W finale B w tej samej wadze lepszy okazał się podopieczny Start Częstochowa Krystian Raczek, który zwyciężył jednogłośnie z Danielem Adamcem z Rushh Kielce. W wadze 60 kg zwyciężył Krystian Olejarczyk z Rushh Kielce pokonując Romana Vasilevskiego z Ukrainy. W kategorii 63 kg w finale A triumfował Nico Pfanne z Niemiec pokonując Mateusza Tarcińskiego z Boks Team Oława. W drugim finale lepszy był Hubert Majcherczyk z Rushh Kielce, który pokonał Dawida Tomiczka z Gardy Gierałtowice. W wadze 66 kg lepszy był Sebastian Rembecki z Górnika Wieliczka, który pokonał Alberta Kołodzieja z Gwarek Łęczna. Finał 70 kg należał do Aleksandra Saliyego z Ukrainy, który skrzyżował rękawice z Dominikiem Dubielem z JKB Jaworzno. W wadze 75 kg zwyciężył Mateusz Marzec z JKB Jaworzno pokonując Daniela Wodnickiego z 06 Kleofas Katowice. W wadze 80 kg w finale A zwyciężył przez RSC Mateusz Rumin z Garda Gierałtowice pokonując Yuriyego Triska z Lwowa. W finale B zwyciężył Błażej Surowiec z KSZO Ostrowiec pokonując kolegę klubowego Grzegorza Safiańskiego. W najcięższej kategorii wagowej 80+ w finale A zwyciężył Tom Schwarz z Niemiec pokonując przez RSC podopiecznego Start Częstochowa Karola Walaszczyka. W finale B wygrał Michał Zając z Górnika Wieliczka pokonując Jacka Rupa z UKS Blachownia.
W finale juniorów w wadze 52 kg wygrał Tomasz Smerdel z Gwarek Łęczna pokonując kolegę z klubu Jakuba Fiedora. W wadze 56 kg lepszy okazał się Dariusz Rabenda z PM Tiger Tarnów, który pokonał jednogłośnie Daniela Wyszyńskiego z Gwardii Wrocław. W finale A w wadze 60 kg zwyciężył Ivan Romaniv z Ukrainy pokonując Mateusza Strugałę z Gwardii Wrocław. W finale B zwyciężył Szymon Domoń z Wisły Kraków pokonując Kamila Kołodziejczyka z Gwardii Wrocław. W kategorii wagowej 64 kg wygrał Misha Bokhenok z Ukrainy pokonując Wiktora Nowaka z Star Starachowice. W wadze 69 kg przez RSC zwyciężył Damian Kiwior z PM Tiger Tarnów z Tomaszem Stępniem z Boks Team Ożarów. W wadze 75 kg walkę wygrał przez AB Andrzej Kołton z KSZO Ostrowiec – walczył z Tobiasem Funke z Niemiec.
Wśród zawodników ze Startu Częstochowa warto wymienić jeszcze kilku pięściarzy. Agnieszka Wawrzyca zajęła 2 miejsce w kategorii wagowej 52 kg. W wadze 80+ Adam Kasprzycki wśród kadetów zajął dobre 3 miejsce. Wśród juniorów 3 miejsce zajął Marcin Śpiewak w wadze 69 kg.
Na turniej przybyło niewielu kibiców, ale ci którzy poświęcili swój weekendowy czas z całą pewnością nie narzekali na nudę. Walki były ciekawe i wiele z nich zakończyło się przed czasem. – Dziękuję za uczestnictwo, za dużą ilość ciekawych walk i liczę na to, że spotkamy się za rok – mówił po zakończeniu turnieju prezes KS „START” Tadeusz Skwara.
RSC – Referee Stop Contest, czyli przerwanie walki przez sędziego
AB lub PPS – to najogólniej mówiąc poddanie walki..