Dla Bartłomieja Mireckiego, zwycięzcy inauguracyjnego wyścigu na Hungaroringu, będzie to drugi występ na austriackim torze. W ubiegłym roku był dwukrotnie trzeci. Po raz pierwszy z Red Bull Ringiem zmierzą się debiutanci w Kia Lotos Race – Marcin Matczak i Dominik Morawski.
– Zaskoczeniem mogą być dla nich duże różnice wysokości toru położonego w pięknej górskiej scenerii – uważa Radosław Turek, rzecznik BM Racing Team. – Ważna kwestią, szczególnie w przypadku aut o zbliżonej mocy do Picanto, jest „szanowanie prędkości”. Zespół liczy jednak, że młodzi zawodnicy świetnie się tutaj odnajdą i podobnie jak na Hungaroringu zaprezentują wysoki poziom.
Po pierwszej rundzie liderem klasyfikacji generalnej jest Bartłomiej Mirecki, który rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw (140 pkt). Dominik Morawski jest siódmy z dorobkiem 104 punktów. Marcin Matczak nie ukończył pierwszej z powodu uszkodzenia samochodu.