Strona główna Zdrowie Zmarł kolejny mieszkaniec Częstochowy zakażony koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, 15 września o 605 kolejnych zakażeniach koronawirusem, w tym 62 w woj. śląskim. Niestety, są też kolejne zgony. Nie żyje m.in. 80-letni mieszkaniec Częstochowy.

80-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Raciborzu. To piętnasta ofiara koronawirusa z Częstochowy. W szpitalu w Gliwicach zmarła z kolei 84 letnia kobieta z Świętochłowic, a w szpitalu w Chorzowie 84-letni mężczyzna z powiatu bielskiego.

W ostatniej dobie w Częstochowie potwierdzono pięć nowych zakażeń koronawirusem, a aż czternaście odnotowano w Lelowie.

Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 285 mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Obecnie na kwarantannie przebywają 193 osoby, pod nadzorem epidemiologicznym jest 8 osób. Mamy 222 ozdrowieńców.

Źródło: własne, WSSE Katowice, PSSE Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl