To święto pozytywnego kina gromadzi co roku tysiące widzów oraz wielu artystów, którzy zjeżdżają się z całego kraju. Festiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Warunek jest jeden: muszą być optymistyczne.
– Optymistyczny, nie zawsze oznacza komedię – podkreśla Piotr Żukowski, dyrektor Multimedia Happy End. – Na naszym festiwalu pokazujemy często filmy pozornie smutne, wzruszające, ale zawierające pozytywne przesłanie. Takie, po których widz wychodzi z kina z uśmiechem na twarzy, nawet jeśli ma łzy w oczach.
Filmy jak zwykle oceni publiczność. Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 tys. zł. Twórcy najlepszych obrazów otrzymają statuetki Złotych Ryb.
Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty filmowe, które odbędą się Centrum Promocji Młodych, pokazy specjalne, spotkania z twórcami oraz seans filmowy dla dzieci Happy End Dzieciom.
Filmy można zgłaszać do 1 sierpnia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.happyend.multimediaoff.pl.
Festiwal odbędzie się w dniach 21-24 października.
Źródło: materiały prasowe