Strona główna Archiwum 2011 - 2013 Zaczęły się olbrzymie korki na DK-1
0 komentarze 63 views

Zaczęły się olbrzymie korki na DK-1

Ruszył remont wiaduktów nad torami PKP na DK-1 w rejonie Polonteksu. Od dziś kierujący muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami na „gierkówce”. W najbliższych miesiącach ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jedną nitką. W związku z tym tworzą się olbrzymie korki.

Ekipy budowlane weszły dziś na zachodni wiadukt  DK-1 w rejonie skrzyżowania z ul. Bór i ul. Bardowskiego, który będzie modernizowany w najbliższych miesiącach. W związku z tym ruch w obu kierunkach będzie się odbywał nitką na Warszawę. Natychmiast po wprowadzeniu zmian w organizacj ruchu, w obu kierunkach utworzyły się kilometrowe korki. Kto nie musi tamtędy przejeżdżać, lepiej niech omija ten fragment miasta.

Zachodni wiadukt ma zostać wyremontowany do października. Później kompletnie rozebrany zostanie wiadukt wschodni, który zostanie wybudowany od podstaw. Do sierpnia przyszłego roku, gdy mają zakończyć się prace, ruch w obu kierunkach będzie prowadzony nitką na Katowice.

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl