Strona główna Miasto Z częstochowskich fontann tryska już woda (zdjęcia)

1 maja w Częstochowie uruchomione zostały fontanny. Działa również tężnia solankową na Promenadzie Niemena.

Sezon wiosenno-letni rozwinął się już w pełni, a dobra pogoda sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na zewnątrz. A to z pewnością umilą fontanny, które będą działać codziennie między godziną 8 a 22.

Fontanny są zlokalizowane na Skwerze Solidarności, Placu Orląt Lwowskich, w parku osiedlowym na Parkitce – Pasaż Stasieckiego, w Parku Staszica, przed Urzędem Miasta przy ul. Waszyngtona 5, w III Alei NMP – ,,Dziewczynka z gołębiami’’ i ,,Amonit’’, fontanna na Placu Louisa Armstronga przy filharmonii i fontanna na Starym Rynku. Uruchomiona została też tężnia solankowa na Promenadzie Czesława Niemena. Solanka w niej zawarta wytwarza korzystny dla organizmu aerozol bogaty w mikroelementy, zalecany m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych.

Oprócz tego aktywne są już także zdroje wodne: przez całą długość Alei NMP, przy zieleńcu przy Alei Armii Krajowej 66, na Promenadzie Niemena, na Placu Orląt Lwowskich, w Parkach Staszica i Maja oraz na Starym Rynku. 

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl