Strona główna Policja Wymienił telewizor na rower i…zgłosił kradzież

Zarzut zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było oraz złożenia fałszywych zeznań usłyszy 21-letni częstochowianin, który powiadomił o kradzieży z włamaniem do mieszkania swojej matki.

Na komisariat policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że do mieszkania jego mamy włamał się nieznany sprawca i ukradł dwa telewizory. Śledczy przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, które nie potwierdziły włamania. Szybko też ustalono, że wersja zdarzeń, którą podał zgłaszający, jest niespójna. Przed przyjęciem zawiadomienia i przesłuchaniem w charakterze świadka mężczyzna został pouczony o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zawiadomienia i fałszywych zeznań. Mimo to, 21-letni częstochowianin podtrzymał swoją wersję zdarzeń.

– W czasie kolejnych czynności ustalono, że najprawdopodobniej jeden z telewizorów został wymieniony na inny sprzęt przez samego zgłaszającego. Za telewizor 21-letni mężczyzna miał dostać rower – informuje podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 

Częstochowianinowi grożą teraz nawet 3 lata więzienia.  

Źródło: KMP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl