Strona główna Miasto Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Częstochowie online. Co nas czeka?

XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze względu na trwającą pandemię odbędzie się 31 stycznia  online. Tym razem środki zbierane będą na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Częstochowski sztab WOŚP, który znajduje się przy ul. Nowowiejskiego 4, zagra na żywo z profesjonalnego studia. – Opowiemy Wam wiele ciekawych historii, powspominamy poprzednie lata, zaprezentujemy wiele ciekawych przedmiotów do licytacji i nauczymy Was wielu rzeczy na ciekawych warsztatach – mówi Amelia Walotek z częstochowskiego sztabu WOŚP. – Będzie okazja do posłuchania dobrej muzyki, ugotowania czegoś pysznego i obejrzenia wyjątkowych wydarzeń.

Z pomocą platformy Clickmeeting organizatorzy przygotowali Częstochowską Akademię Sztuk Przepięknych, która trwać będzie całą finałową niedzielę. Każdy z warsztatów będzie ogólnodostępny. Wystarczy tylko zasubskrybować go na platformie. W trakcie trwania częstochowskiego finału WOŚP udostępniana będzie wirtualna eSkarbonka sztabu WOŚP Częstochowa, na którą przelejemy pieniądze  bez wychodzenia z domu. (https://eskarbonka.wosp.org.pl/aymk2g). Każdy może założyć sobie taką eSkarbonkę na stronie www.iwolontariusz.wosp.org.pl i w bezpieczny sposób wspierać zbiórkę.

W trakcie bezpośredniej transmisji ze studia przeprowadzone zostaną licytacje z dostawą do domu. Można będzie walczyć między innymi o grafikę Marty Frej,  piwo z podpisem Abelarda Gizy, fartuch kucharski z podpisami zawodników Włókniarza, gadżety od RKS Raków, książkę z autografem Anny Lewandowskiej, oryginalne kurtki Ferrari, podarunki od Fundacji Oczami Brata, vouchery od lokalnych firm, gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i wiele, wiele innych. Poza licytacjami będzie można obejrzeć m.in. relację z biegu nakręconą przez Marka Krakowiana, pieczenie pizzy w kształcie serca dla WOŚP czy relację z z morsowania. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs „Portret Jurka Owsiaka”.

Częstochowski sztab WOŚP szykuje także  grę miejską w specjalnej aplikacji od firmy GeoGames, w której zapoznamy się z historią Częstochowy i ciekawostkami o naszym mieście.

W tym roku na ulice Częstochowy wyjdzie 300 wolontariuszy, czyli prawie dwa razy mniej niż co roku. W sztabie nad przygotowaniami do finału czuwa online 30 wolontariuszy. Częstochowski finał WOŚP wspierają także m.in. Pestka, Szuflada, Klub Kawy i Muzyki Szafa Gra, CoNaSer, Muscle Power.

Organizatorzy nie zapomnieli również o IX Częstochowskim Biegu „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w formie wirtualnej. – Biegniemy w niedzielę o 11, każdy z wybranego przez siebie miejsca, na wybranym przez siebie dystansie – informuje Amelia Walotek. – Mamy 150 pakietów startowych i pamiątkowych medali dla biegaczy.

Jak co roku, w dniu XXIX Finału WOŚP w Częstochowie będzie można nabyć monetę okolicznościową. Ponadto działać będzie specjalny Gadżetomat, w którym kupimy przedmioty z logo częstochowskiego sztabu WOŚP.

Źródło: WOŚP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl