Strona główna Miasto W Częstochowie powołano społecznego konsultanta ds. społeczności żydowskiej

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy Jolanta Urbańska została społecznym konsultantem prezydenta miasta ds. społeczności żydowskiej.

Jolanta Urbańska będzie się zajmować konsultowaniem i analizą działań mających na celu rozwój współpracy gminy ze społecznością żydowską; przygotowywaniem wytycznych i koordynowaniem działań realizowanych przez gminę w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej; inspirowaniem przedsięwzięć służących wzmacnianiu kontaktów lokalnej społeczności żydowskiej z mieszkankami i mieszkańcami miasta; wspieraniem wszelkich inicjatyw podejmowanych przez lokalną i międzynarodową społeczność żydowską, mających na celu pielęgnowanie tradycji i zachowanie pamięci o częstochowskich Żydach oraz motywowaniem młodzieży do podejmowania aktywności budujących trwałe relacje ze społecznością żydowską.

W czwartek, 23 lipca prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się w Urzędzie Miasta z Jolantą Urbańską, nowo ustanowionym konsultantem.

Wcześniej prezydent ustanowił Małgorzatę Iżyńską – społecznym konsultantem ds. ochrony zwierząt, Dariusza Kapinosa – społecznym konsultantem ds. współpracy z NGO, Łukasza Kota – społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej i ruchu pieszego, Tomasza Tyla – rzecznikiem osób z niepełnosprawnością.

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl