Strona główna Miasto W Częstochowie artyści amatorzy mogą liczyć na dofinansowanie do swoich przedsięwzięć

Jeszcze do 30 czerwca można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia artystycznego z budżetu Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego (CARA) funkcjonuje przy OPK „Gaude Mater” i zostało powołane głównie po to, by wspierać i promować osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę twórczą, a brak im własnych środków na realizację nierzadko oryginalnych przedsięwzięć.

CARA jest przeznaczona dla mieszkających lub działających na terenie Częstochowy twórczyń i twórców, którzy nie zajmują się działalnością artystyczną zawodowo i zarobkowo. Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które nie posiadają tytułu instruktora oraz nie ukończyły np. artystycznej szkoły wyższej lub średniej w dziedzinie, w której składają wniosek.

Aby starać się o dofinansowanie należy do 30 czerwca złożyć wypełniony  wniosek w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater”, dokładnie opisujący przedsięwzięcie oraz kosztorys z nim związany. Oceną poszczególnych projektów zajmuje się Rada ds. Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w skład której wchodzą osoby reprezentujące różne dziedziny kultury.

Po zaakceptowaniu pomysłu i podpisaniu umowy, trzeba zrealizować projekt i rozliczyć się z niego do końca października. Ważne jest, by nie finansować tego samego przedsięwzięcia z różnych źródeł budżetu Urzędu Miasta Częstochowy.

Zasady udzielania dofinansowania oraz wniosek znajduje się na stronie: http://gaudemater.pl/konkursy/cara/.

Źródło: UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl