Strona główna Miasto W 2016 roku czeka nas kilka szczególnie ważnych wydarzeń w mieście

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk tradycyjnie na początku roku spotkał się w Ratuszu Miejskim z organizacjami kombatanckimi, aby ustalić harmonogram tegorocznych uroczystości miejskich oraz obchodów świąt i rocznic upamiętniających historyczne wydarzenia.

– W sposób szczególny witam kombatantów. Wasza obecność stanowi wielkie świadectwo i jest wspaniałą lekcją historii – powiedział na początku spotkania prezydent Matyjaszczyk. 

Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 12 stycznia, prezydent podziękował kombatantom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji licznych przedsięwzięć na terenie miasta i regionu w 2015 roku. Dodał też, że 2016 roku czeka nas kilka szczególnie ważnych wydarzeń, jak m.in. 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 180. rocznica połączenia Starej i Nowej Częstochowy, czy wizyta papieża Franciszka, który podczas odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży odwiedzi też Częstochowę.

W omawianym podczas spotkania harmonogramie znalazło się kilkadziesiąt pozycji, poświęconych uroczystościom planowanym 2016 roku z okazji świąt państwowych i wojskowych oraz dla upamiętnienia rocznic historycznych związanych z walką o niepodległość Polski, pamięcią o ofiarach wojny i okresu powojennego. Padła też nowa propozycja dotycząca wprowadzenia obchodów rocznicy śmierci Leopolda Okulickiego. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, policji, Straży Miejskiej, straży pożarnej, Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, WKU w Częstochowie, Muzeum Częstochowskiego, Hufca ZHP, organizacji kombatanckich oraz częstochowskich szkół.

Źródło: własne, UM Częstochowy

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl