Od godz. 13 na terenie Klubu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „PEGAZ” jeźdźcy z policyjnych formacji konnych z całego kraju, strażnicy miejscy z Poznania, Łodzi i Szczecina oraz drużyny z Czech i Węgier będą walczyć o tytuł najlepszej drużyny konnej i najlepszego jeźdźca turnieju.
Rywalizacja będzie polegać na uzyskaniu jak najlepszego czasu przejazdu po torze przeszkód, bez punktów karnych.
Zawodom towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym konkursy dla najmłodszych, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokaz motocykli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, a także pokaz tresury psa służbowego.
Dzień wcześniej o godz. 10 uczestnicy turnieju przejdą Al. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie spod archikatedry na plac Biegańskiego, gdzie odbędą się obchody święta policji wraz z mianowaniami policjantów na wyższe stopnie. Następnie udadzą się na Grób Nieznanego Żołnierza.
Zawody odbywają się pod patronatem komendanta głównego policji, prezydenta Częstochowy oraz starosty częstochowskiego.
Źródło: KMP Częstochowa