Strona główna Policja Tragiczny weekend na częstochowskich drogach

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne - to bilans minionego weekendu na częstochowskich drogach. We wszystkich wypadkach uczestniczyli piesi.

W piątek, 9 stycznia po godz. 12.40 w Częstochowie 41-letni mieszkaniec Kłobucka został potrącony przez 57-letniego mężczyznę, który kierował seatem. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała. 

Tego samego dnia ok. godz. 17 przy ul. Piłsudskiego 47-letnia piesza została potrącona przez kierującego fordem escortem. Godzinę później przy ul. Kopernika 78-letnia piesza, przechodząc przez jezdnię w niedozwolonym miejscu,  weszła wprost pod nadjeżdżającego forda mondeo, którym kierował 23-letni  częstochowianin. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń nogi i pozostała w szpitalu na leczeniu.

W sobotę, 10 stycznia po godz. 16 w częstochowskich Alejach 37-letnia  piesza, przechodząc przez przejście dla pieszych, nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i weszła pod nadjeżdżający tramwaj kierowany przez  56-letniego częstochowianina. Kobieta doznała obrażeń ciała i pozostała na leczeniu w szpitalu.

Do najgorszego w skutkach wypadku doszło tego samego dnia po godz. 19 na drodze do Olsztyna. Idący środkiem jezdni 39-letni pieszy został śmiertelnie potrącony przez 59-letniego kierowcę renault clio. Mężczyzna poruszał się bez elementów odblaskowych.

Mundurowi wyjeżdżali dodatkowo do 37 kolizji drogowych oraz zatrzymali 8 pijanych kierowców.

Źródło: KMP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl