Strona główna Policja Sylwester i Nowy Rok były spokojne
0 komentarze 89 views

Sylwester i Nowy Rok były spokojne

W Sylwestra i Nowy Rok dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców tylko 95 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

– Przełom roku 2014 i 2015 był spokojny. Strażnicy nie odnotowali poważniejszych wydarzeń – informuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

W tym czasie do dyżurnego wpłynęło 95 wniosków o interwencję. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły głównie zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób pijanych w miejscach publicznych (38).

W ciągu tych dwóch dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji zakończonych interwencją służb. 10 interwencji zostało zrealizowanych przez strażników miejskich. Pozostałe interwencje przekazano Policji, Straży Pożarnej i Pogotowiu Ratunkowemu.

Strażnicy miejscy zabezpieczali zabawę na Pl. Biegańskiego, gdzie odbywał się miejski Sylwester. Od godz. 20 w środę aż do momentu rozejścia się uczestników zabawy strażnicy miejscy w rejonie placu Biegańskiego podjęli łącznie 64 interwencje. Pouczono 33 osoby, wypisano 9 mandatów. Ponadto 15 osób zostało przewiezionych do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, 2 osoby przekazano Policji, 1 osobę załodze Pogotowia Ratunkowego, 1 osobę pod opiekę rodzinie, 2 osoby przewieziono do noclegowni.

Strażnicy miejscy po zakończeniu miejskiego Sylwestra patrolowali również częstochowskie dzielnice i dbali o zachowanie spokoju i porządku publicznego. W godzinach nocnych przeprowadzili również działania o nazwie „Nocny Tramwaj”. Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbali o spokój pasażerów i ich bezpieczny powrót do domów po miejskim Sylwestrze. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.

W środę około godz. 18.30 strażnicy miejscy dzięki informacjom od operatora miejskiego monitoringu ujęli wandala, który niszczył przy ul. Krakowskiej rozkład jazdy autobusów. W trakcie osadzania mężczyzny w OPOPA okazało się, że ma przy sobie woreczek z zielono-brązowym suszem.

W czwartek około godz. 7.10 strażnicy miejscy pomogli mężczyźnie, który według relacji miał zostać pobity i okradziony z telefonu komórkowego.

Źródło: Straż Miejska w Częstochowie

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl