Obchody święta rozpoczęto udziałem w uroczystej Eucharystii odprawionej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończonej Mszy Świętej młodzież wraz z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi powróciła w mury szkoły, by oddać się przyjemnościom płynącym z zaplanowanych na tę okoliczność atrakcji. Dzień ten uświetnili swoją obecnością: p. Ryszard Stefaniak – Naczelnik Wydziału Edukacji, radny samorządowy – p. Lech Malagowski, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, ks. Marian Szczerba, ks. Franciszek Grzywa, s. Anna Poturaj dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, s. Małgorzata Pintele z Domu dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki oraz br Piotr Manderla – reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im św. Jana De La Salle.
Dużym zaszczytem dla społeczności szkolnej był list prezydenta miasta Częstochowy. W korespondencji p. Krzysztof Matyjaszczyk wyraził słowa uznania dla misji realizowanej przez placówki i dał wyraz swej życzliwości.
Po oficjalnym otwarciu uroczystości zebrani mieli możliwość oglądania niecodziennego występu przygotowanego przez młodzież pod opieką p. Anety Kościelnej. Przedstawienie pt.: „Rodzina Dobrowolskich” oparte było na konwencji teatru rękawiczek. Ta zupełnie nowa aranżacja została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.
W dalszej części zaprezentowany został spektakl pt.: „Nasionko” wykonany przez grupę teatralną „Osklary” i nagrodzony I miejscem na II Festiwalu Teatrów SPSK.
Publiczność miała także okazję obejrzeć tańce regionalne w oryginalnych strojach krakowskich, wysłuchać piosenki w wykonaniu Roberta Mateuszuka i oklaskiwać laureatów konkursu recytatorskiego.
Po tak bogatej części artystycznej przybyli goście zostali zaproszeni do pełnienia funkcji jurorów mających za zadanie ocenić przedmioty wykonane z materiałów wtórnych. Wśród wykonanych rzeczy znalazły się przedmioty aranżacji wnętrz z wikliny papierowej i bibeloty z plastikowych butelek. Największy podziw wzbudziła papierowa roleta okienna.
W przebieg dnia zaangażowaliśmy nie tylko uczniów ale i ich rodziców w przygotowanym quizie rodzinnym i tańcach integracyjnych, które przysporzyły uczestnikom wiele radości.
Dużym urozmaiceniem była loteria fantowa, galeria prac uczniów i kącik tatuażu. Uczestnictwo w tak wielu atrakcjach wymagało niemałego wysiłku, a możliwość uzupełnienia energii dawały potrawy z grilla i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.