Strona główna Region Specjalistyczny sprzęt od WOŚP dla strażaków OSP Kuźnica Marianowa
0 komentarze 71 views

Specjalistyczny sprzęt od WOŚP dla strażaków OSP Kuźnica Marianowa

Jednostka OSP w Częstochowie - Kuźnica Marianowa odebrała w miniony piątek, 6 października z rąk Jerzego Owsiaka specjalistyczny sprzęt, który ufundowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

264 urządzenia i elementy wyposażenia za łączną sumę 1,5 mln złotych zostały przekazane na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w darze dla 178 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka OSP w Częstochowie – Kuźnica Marianowa odebrała torbę ratownictwa medycznego PSP R1 oraz fantoma do nauki udzielania pierwszej pomocy.

– Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje ich pomocy – powiedział Jurek Owsiak, prezes WOŚP

Środki przekazane na zakup sprzętu dla OSP pochodziły z darowizn przekazanych na działalność statutową Orkiestry. Zakup sprzętu dla strażaków ochotników nie był więc częścią ostatniego, 25. Finału WOŚP.

Źródło: własne, WOŚP

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl