Strona główna SportSiatkówka Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa mistrzami Polski juniorów
0 komentarze 73 views

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa mistrzami Polski juniorów

Drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa triumfowała w Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w dniach 5-9 marca w Bartoszycach.

Wśród grupowych rywali AZS-u znalazły się drużyny: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Tauron Gwardia Wrocław.

„Biało-zieloni” rozpoczęli rywalizację w turnieju 5 marca od pewnej wygranej 3:0 z Akademią Talentów, tym samym zrewanżowali się za przegraną w Mistrzostwach Województwa Śląskiego. W swoim drugim meczu AZS zmierzył się z Treflem Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wygraną rywali w tie-breaku po bardzo zaciętej grze. W trzecim dniu turnieju częstochowianie pokonali bez straty seta Tauron Gwardię Wrocław i zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce mistrzostw.

W starciu o finał AZS zwyciężył 3:1 z Enea Energetykiem Poznań. W decydującym meczu drużyna trenera Wojciecha Pudo ponownie stanęła w szranki z zespołem z Gdańska. AZS wykorzystał szansę na rewanż i pokonał Trefla w tie-breaku, zdobyła tytuł mistrza Polski juniorów.

Nagrodami indywidualnymi zostało wyróżnionych trzech zawodników AZS-u: MVP – Błażej Bień, najlepszy atakujący – Łukasz Dydzik, najlepszy przyjmujący – Artur Brzostowicz.
Źródło: Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl