Strona główna Kultura i rozrywkaTeatr Robert Dorosławski będzie nadal szefował Teatrowi im. Adama Mickiewicza
0 komentarze 60 views

Robert Dorosławski będzie nadal szefował Teatrowi im. Adama Mickiewicza

Robert Dorosławski pozostanie na stanowisku dyrektora Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W konkursie na szefowanie tej instytucji wystartowało jeszcze osiem osób, m.in. znana aktorka Małgorzata Potocka.

– Komisja konkursowa zarekomendowała Roberta Dorosławskiego na stanowisko dyrektora teatru – potwierdza Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy. – Nominacja, którą podpisuje prezydent Częstochowy, pozostaje formalnością.

Oprócz Dorosławskiego do konkursu zgłosiła się m.in. popularna aktorka Małgorzata Potocka, która ubiegała się wcześniej o stanowisko dyrektora Teatru Horzycy w Toruniu. Reżyserka, producentka filmowa, autorka fotografii, teledysków i programów telewizyjnych występowała m.in. w takich filmach jak „Wszystko na sprzedaż”, „Szklana kula”, „Panna Nikt”. Szerszej publiczności znana jest z roli Joli w serialu „Barwy szczęścia”

Swój akces do konkursu złożył również warszawski aktor Rafał Sisicki, którego oglądaliśmy w serialach „Samo życie”, „Ojciec Mateusz” i „Miodowe lata”. O stanowisko dyrektora ubiegał się także Henryk Adamek, który w latach 80. ubiegłego wieku wyreżyserował kilka spektakli w częstochowskim teatrze, m.in. „Noc w operze” czy „Parady”. 

Kolejnym kandydatem do objęcia tej funkcji był Andrzej Bartnikowski, który w minionym sezonie wyreżyserował „Sprzedawców Gumek” na deskach Teatru Adama Mickiewicza.

Robert Dorosławski szefuje częstochowskiej instytucji od dziewięciu sezonów. Jest absolwentem  filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W latach 1989- 1998 był asystentem w Instytucie Filologii Polskiej tej uczelni.  Z Teatrem im. Mickiewicza związany jest od 1995 roku – najpierw jako kierownik literacki i kierownik Działu Promocji i Sprzedaży, potem zastępca dyrektora, a od 2006 dyrektor naczelny. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl