Częstochowianie mieli w pamięci wysoką porażkę z Rekordem na własnym boisku. W rewanżu musieli przynajmniej zremisować, aby mieć szansę na wygranie swojej grupy mistrzowskiej III ligi opolsko-śląskiej. Porażka zamknęłaby im drzwi do dalszej walki o II ligę.
Po niespełna kwadransie gry Skra musiała już jednak odrabiać stratę. W 12. minucie meczu po dośrodkowaniu w pole karne bramkarza gości pokonał strzałem głową Artur Cybulski. Na szczęście częstochowianie nie podłamali się tym faktem i dążyli do wyrównania. Udało im się to w 30. minucie. Po rzucie wolnym piłka trafiła do Mateusza Szałka, który mocnym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Rekordu. W dalszej części spotkania drużyna Jana Wosia przeważała, ale nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
W przedostatniej kolejce Nadwiślan Góra rozgromił u siebie aż 6:0 Górnika Wesoła i wysunął się na czoło tabeli. Skra traci do lidera jeden punkt i sprawa wygrania grupy mistrzowskiej rozstrzygnie się w 7 czerwca na Stolzle Stadion. Częstochowianie muszą pokonać w sobotę Nadwiślana, aby zagrać w barażu o II ligę.
Początek spotkania o godz. 17.
Rekord Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 1:1 (1:1)
Skra: Widawski – Kowalczyk, Drzymont, Szałek, Kowalski (70′ Gerega), Domański (80′ Rorat), Piwiński, M. Sobala, Semeniuk, K. Sobala (85′ Woldan) , Chmiest (75′ Polak).
Tabela
1. Nadwiślan Góra 29 64 70:23
2. Skra Częstochowa 29 63 63:22
3. Rekord Bielsko-Biała 29 61 55:25
4. Górnik Wesoła 29 56 47:27
5. BKS Stal Bielsko-Biała 29 52 49:32
6. Pniówek Pawłowice Śląskie 29 47 43:36
7. Ruch II Chorzów 29 44 58:43
8. Piast II Gliwice 29 41 45:53
Źródło: własne