Na cztery kolejki przed końcem sezonu 2022/2023 w PKO BP Ekstraklasie częstochowianie mają 11 punktów przewagi na drugą Legią Warszawa. W tej sytuacji drużynie Marka Papszuna wystarczy remis w Kielcach, aby rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa Polski. Wówczas bez znaczenia będzie już wynik meczu Legii Warszawa z Pogonią Szczecin.
Do niedzielnego spotkania częstochowianie muszą jednak podejść w pełni skoncentrowani, a przede wszystkim nie mogą zlekceważyć rywala. Korona Kielce ma jedynie cztery punkty zapasu nad strefą spadkową i wciąż nie może być pewna utrzymania.
Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Raków pokonał kielczan przed własną publicznością 1:0. Bramkę dla „czerwono-niebieskich” zdobył z rzutu karnego Ivi Lopez.
Rewanż rozpocznie się o godz. 15.
Źródło: własne