Strona główna Miasto Protest w Częstochowie po śmierci 37-letniej Agnieszki (zdjęcia)

28 stycznia w centrum miasta około 150 osób wzięło udział w proteście po śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy, która była w I trymestrze ciąży bliźniaczej. 

37-letnia Agnieszka przebywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, do którego trafiła w bliźniaczej ciąży 21 grudnia. Dwa dni później obumarł pierwszy płód, sześć dni później zmarło drugie dziecko. Dopiero 31 grudnia 2021 roku wywołano poronienie, po którym stan zdrowia kobiety się pogarszał. Kobieta zmarła 25 stycznia 2022 roku w szpitalu w Blachowni, gdzie trafiła dzień wcześniej w ciężkim stanie.

28 stycznia protestujący przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego spotkali się pod Kamienicą Kupiecką, gdzie swoje biura mają parlamentarzyści PiS. Następnie przeszli na plac Biegańskiego. Nieśli ze sobą transparenty z napisami: “Moje ciało, moja sprawa”, “Politycy śmierci. Oto PiS”, „Ani jednej więcej”.  Wśród nich byli m.in. wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska, radna Lewicy Małgorzata Iżyńska i senator Andrzej Szewiński.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl