Celem zabawy była integracja uczniów klas pierwszych oraz społeczności, mieszkańców zapomnianej, ale niesamowicie bogatej historycznie dzielnicy. Niektóre zadania odbywały się na podwórkach mieszkańców. Jej organizatorem była Fundacja Oczami Brata. – Nasza działalność nie skupia się jedynie na pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest również to, aby aktywizować i integrować lokalną społeczność oraz uwrażliwić ją na potrzeby osób z niepełnosprawnościami – zaznacza Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata.
W organizację gry zaangażowało się Partnerstwo na rzecz aktywności lokalnej dzielnicy Błeszno. W imprezie pomagało blisko 50 wolontariuszy.
Zadania dotyczyły historii dzielnicy Błeszno, ekologii, ekonomii społecznej oraz bezpieczeństwa. Największą popularnością cieszyły się zadania historyczne, do których należało m.in. wykonanie herbu dzielnicy na podstawie legendy o Błesznie. Ciekawą formą było zadanie dotyczące historii Eugeniusza Żychlińskiego, zasłużonej postaci dla dzielnicy Błeszno. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Cenis a Catus” uczestnicy mogli spędzić chwilę na dogoterapii z psami, które wywoływały uśmiech na każdej twarzy.
Gra miejska organizowana jest cyklicznie w Częstochowie. Od 2012 roku wchodzi w skład projektu „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, który ma na celu promocję twórczości uzdolnionych osób z niepełnosprawnością oraz integrację osób o różnej sprawności.
Zabawa była również doskonałą okazją do promocji akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Trasa gry miejskiej miała ok. 2,5 km. Każdy z uczestników miał szansę wyprodukować 200 kW.
Źródło: Fundacja Oczami Brata