„Festiwal Nauki” odbędzie się na placu Biegańskiego.
– Miejsce nie jest przypadkowe – mówi Izabela Walarowska. – To centralny punkt miasta, a nam zależy, by udział w festiwalu wzięli częstochowianie, by bawiły się z nami całe rodziny.
Wśród ciekawostek są pokazy eksperymentów fizycznych – one co roku cieszą się największą popularnością odwiedzających, prezentacja sprzętu laboratoryjnego, pokaz pojazdu trójkołowego, wykonanego przez studentów Politechniki Częstochowskiej.
Na placu ustawione będą też stoiska, w których zapoznać będzie można się z ofertą edukacyjną każdego z wydziałów uczelni, prezentował będzie się także Akademicki Związek Sportowy. Imprezę rozpocznie występ chóru Politechniki.
– Liczymy także, że wśród odwiedzających nas gości będą przyszli studenci Politechniki Częstochowskiej – mówi Maria Nowicka-Skowron, rektor Politechniki Częstochowskiej.
Festiwal Nauki rozpocznie się o godzinie 11, potrwa do 17.