Strona główna Policja Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w ciągu jednego dnia
0 komentarze 81 views

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w ciągu jednego dnia

W ręce policjantów z częstochowskiej drogówki wpadł 37-latek, który prowadził auto po pijanemu. Śledczy ustalili, że mężczyzna mógł w ciągu jednego spowodować dwie kolizje.

W piątek, 11 sierpnia ok. godz. 13.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Szajnowicza-Iwanowa. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył nissana. Kolizja mogłaby zakończyć się nałożeniem mandatu na jej sprawcę. Badanie wykazało jednak, że kierujący passatem ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że bezpośrednio przed tym zdarzeniem to samo auto 1,5 km wcześniej brało udział w jeszcze jednej kolizji. Kierujący volkswagenem uderzył w bok skody i odjechał z miejsca zdarzenia.

37-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem po pijanemu. Oprócz grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. zł grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Źródło: KMP Częstochowa

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl