Rząd PiS nie lubi ułatwiać nam życia i niemal równocześnie ze wzrostem cen za energię elektryczną i gaz, zmienił zasady rozliczeń za wyprodukowany ze słońca prąd, a także wprowadził ograniczenia w podłączaniu nowych nieruchomości do krajowych sieci gazowniczych nałożone przez Spółkę Gaz System.
Jednak pomimo tych ograniczeń i utrudnień, gorąco zachęcam do skorzystania z miejskich programów dofinansowania.
Dla osób, które chcą wymienić piec na nowszy dotacja wynosi do 70% kosztów netto poniesionych przez wnioskodawcę na zakup nowego źródła ciepła (bez kosztów projektu, montażu oraz dodatkowych materiałów) lub na wykonanie przyłącza do węzła cieplnego wraz z węzłem (w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej), jednak nie więcej niż 5 tys. zł.
W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych dotacja wynosi do 50% kosztów netto poniesionych przez Wnioskodawcę na zakup i montaż instalacji, jednak nie więcej niż 5 tys. zł.
Źródło: Łukasz Kot