Strona główna Komunikacja Odcinek ul. Warszawskiej od pl. Daszyńskiego będzie gotowy na 1 listopada

Prace przy przebudowie ulicy Warszawskiej na odcinku od placu Daszyńskiego do ulicy Krótkiej zakończą się jeszcze przed Wszystkimi Świętymi.

– Wykonawca przekazał, że zakończy pracę do 1 listopada – informuje Piotr Kurkowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji i utrzymania MZDiT w Częstochowie. – W tej chwili odbywa się ruch jednym kierunkiem od al. Jana Pawła II do Al. NMP.

Jak dodaje Kurkowski, drogowcom pozostało jeszcze do zrobienia oznakowanie poziomego i pionowego, a także uruchomienie sygnalizacji świetlnej. Położony jest już nowy asfalt, chodniki i zatoczki dla autobusów

 

 

W ramach prac wyburzona została także kamienica przy ul. Garibaldiego, która utrudniała skręcanie jeżdżącym tamtędy autobusom przegubowym.

Remont ul. Warszawskiej wraz rozbudową ulic gminnych Spadek i Garibaldiego wpisuje się w przebudowę dróg w rejonie Starego Rynku. Wkrótce mają rozpocząć się prace przy ul. Nadrzecznej do ulicy Mirowskiej.

Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl