Strona główna Komunikacja Nazwij częstochowskie solarisy
0 komentarze 87 views

Nazwij częstochowskie solarisy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogłosiło konkurs na nazwy dziewięciu solarisów. Propozycje przyjmowane są do końca października.

MPK chciał jeszcze niedawno nadać nazwać solarisy m.in. „Niezawodny Krzysiek” czy „Zrywny Marek”, ale wycofało się z tego pomysłu. Niektórym forumowiczom skojarzyły się one z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem i posłem Markiem Baltem. Tymczasem intencja miejskiego przewoźnika była zupełnie inna. – Niewinna akcja społeczna dla uczczenia patrona kierowców, wybitnych żyjących sportowców i ludzi muzyki stała się pretekstem narzucenia przez garstkę insynuatorów dyktatu przy użyciu karalnych i niewybrednych obelg oraz insynuacji – czytamy w komunikacie MPK.

Propozycje na nazwy solarisów można wysyłać do 31 października z dopiskiem „Nazywamy Solarisy” na adres email: konkurs@mpk.czest.pl lub pocztą. – Mamy nadzieję, że puszczą Państwo wodze wyobraźni i potraktują naszą zabawę z przymrużeniem oka – zachęca MPK.
Źródło: własne

Aktualności z Częstochowy i regionu.
Sport, wydarzenia, kultura i rozrywka, komunikacja, kościół, zdrowie, konkursy.

Patronaty

© 2025 Copyright wczestochowie.pl